Vybavení a koncepce školy

VYBAVENÍ A KONCEPCE ŠKOLY

Přestože jsme malá škola, jsou naše prostory vybaveny nadstandartně dle nejmodernějších trendů. Budova má kompletní novou elektroinstalaci i zasíťování. Každá učebna včetně mateřské školy je vybavena špičkovými multiboardy, které nahradily interaktivní tabule či projekční dataprojektory a které reflektují nejmodernější digitální trendy ve výuce. Zázemí dotváří multifunkční kopírovací stroje, které jsou umístěny v obou patrech. Každý žák má k dispozici stolní počítač nebo notebook, který je taktéž možné v rámci nenadálých událostí zapůjčit k podpoře domácí výuky. K potřebám zájmového vzdělávání a relaxačních činností slouží množství hraček a her.

Součástí školy je zahrada, na níž jsou pro děti nachystané atrakce umístěné na pirátské lodi, ve srubovém domečku s podkrovím, balkónem a skluzavkou, ale i v rámci grafických motivů umělé dopadové plochy. Součástí dvorku je i hrací plocha na volejbal nebo jiné míčové hry.

K podpoře sportu slouží malá tělocvična, vybavená mimojiné pomůckami na fitbox, lyžařská půjčovna a přilehlá sportoviště, kterými disponuje obec. Dále využíváme možnosti, které nám valašské prostředí nabízí. Jedná se především o cyklistiku,turistiku, hry v přírodě, běh a zmíněné lyžování

Co se týká samotné koncepce vzdělávání, škola se řídí vlastní strategii zpracovanou podle moderních pedagogických zásad. Na uvedené koncepci vzdělávání se podílí všichni pedagogové školy. Mnohočetnost podnětů, se kterými se učitelé střetávají, nás nutí na dané koncepci neustále pracovat s nutností vylepšovat její strukturu a obsah, tedy skutečnosti, jež se posléze reflektují v praxi. Je pro nás důležité, aby to, co děláme, neumřelo na papíru, ale bylo ověřitelné, funkční a pro děti zábavné či přínosné.